Nargile Bilgileri

26 Eylül 2012 tarihinde | Konu Editörü tarafından yazıldı

4

Nargile Seçerken Nelere Dikkat Edilir

 

Nargile HazırlanışıNargile malzemelerini soldaki grafikten tanıyalım ve nargilenizi seçerken nelere dikkat edilir bakalım.

 

Ser (Gövde) : İyi bir nargilenin ser kısmı dökümden olmalıdır. Dökümden olması oksitlenme yapmayacağından size uzun süre keyifli içimler yaşatacaktır. Nargile alırken ser kısmı bakır olanları kesinlikle tercih etmeyin 2-3 kez güzel bir şekilde içer 4. kez kullanımda ciğerlerinize pas gibi maddeler çekersiniz

 

: Nargileler de şişelerin hepsi camdan yapılmaktadır. Tavsiyemiz şeffaf bir şişe seçmenizden yanadır. Hem hazırlarken su seviyesini görmek için, hemde cam kısmının kirlenip kirlenmediğini görmeniz içindir.

 

Lüle: Önemli bir parçadır topraktan yapılır nargile malzemesi satan yerlerden bir kaç tane almanızı öneririm çünkü en ufak düşmede rahatlıkla kırılabilen bir parçadır. Fiyat bakımından ucuzdur. Derin olanlarından ve geniş olanlarından alın, içerisine daha çok alır. Ve diğer bir noktada alt delikleri geniş olması dumanı daha iyi iletmesi bakımından önemlidir.

 

: Nargilenin en önemli parçalarından biride közdür. Kötü alınmış bir kömür nargilenin tadını kötüleştirir ve baş ağrısı yapar. Eğer almış olduğunuz kömür baş ağrısı yapıyorsa ikinci bir kez kullanmayın, gidip yeni bir kömür alın. Nargilenizde normal mangal kömürü asla kullanmayın. Normal kömürlerde gaz oranı yüksektir bu sebeple nargilenin tadı kolaylıkla değişebilir ve içilmez hale gelir. Nargile kömürü diye satılan kömürleri deneyin.

 

Tütün: Kaliteli bir içim için iyi bir tütün gerekir. En kaliteli tütünler Bahreyn ve El-Fakir’diye geçmektedir. Aromalarını zevkinize göre seçin.

 

Baca ve Tepsi: Evde nargile içiyorsanız eğer, baca ve tepsi mutlaka kullanın. Düşen közlerin etrafa düşmemesi için gereklidir.

 

Gelen Aramalar en güzel nargile karışımları,nargile seçimi,nargile alırken nelere dikkat edilir,nargile alırken dikkat edilmesi gerekenler,nargile alırken nelere dikkat edilmeli,nargile dumanı

Etiketler: , , , , ,


Yazar Hakkında


Konu Editörü, nargilem.org yöneticilerinin ortak kullandıkları hesaptır. Sizde mekan tanıtımları yapmak isterseniz iletişim bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Nargile Seçerken Nelere Dikkat Edilir konusuna 4 yanıt

  1. ÖZKAN CEYLAN says:

    nargilenin ser kısmı bakır olmayacak döküm olacak deniyor. hangi malzemeden dökülmüş olacak

  2. Nargilenin ser kısmı nikel-krom ya da bakır döküm olmalıdır.Bakır tenekeden yapılmış olanlar tercih edilmemelidir.

    Komple set olarak en beğendiğim nargile “Konya Nargile” ismiyle geçen nargiledir. Fiyatlarını araştırın isterseniz. Fiyatı diğer nargilelere göre daha yüksek ama kalitelidir.

  3. Kerem says:

    “Konya nargile” dediğiniz takımı gösteren tam bir site adresi verirseniz sevinirim. Eğer burada söylemek yasak ise e-posta adresime gönderir misiniz? Teşekkürler.

  4. Google’da “Konya Nargile” olarak aratarak ilk bulduğum siteyi veriyim size. Fiyat olarak tabiki araştırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑